Strona główna » Muzyka dziecięca bez disco polo. 4 propozycje sprawdzonych albumów, które pokocha Twoje dziecko.

Muzyka dziecięca bez disco polo. 4 propozycje sprawdzonych albumów, które pokocha Twoje dziecko.

Muzyka dziecięca bez disco polo. 4 propozycje sprawdzonych albumów, które pokocha Twoje dziecko.

O gustach podobno się nie dyskutuje. Być może jedni go mają, a drudzy po prostu nie 😉 Różnice te widać dość wyraźnie w przypadku preferencji muzycznych. Jedni słuchają „tego, co w radio”, inni zawężają się jedynie do określonych gatunków. Zgodzimy się na pewno co do jednego – słuchanie muzyki ma być przede wszystkim przyjemnością, a zmuszanie się do obcowania z dźwiękami, które wywołują w nas dreszcze czy inne negatywne odruchy zwyczajnie mija się z celem. Dotyczy to także muzyki dla dzieci.

Jeśli chcemy kształtować gust muzyczny naszych pociech od ich najmłodszych lat, mamy oczywiście prawo zaznajamiać je z muzyką, która jest w naszym odczuciu dobra. Niestety piosenki dla dzieci bywają mocno uproszczone instrumentalnie, a mówiąc wprost pełno jest utworów rodem z disco polo. Szanuję ludzi, którzy świetnie się bawią przy tych dźwiękach, jednak dla mnie jest to nurt, który spycham w czeluścia najdalszych z możliwych. Dlatego też odkąd pojawiła się na świecie moja córka na bieżąco dokonuję selekcji muzycznej albumów, jakie jej odtwarzam. Tym sposobem powstał materiał na niniejszy artykuł, ponieważ i z Wami chciałabym się podzielić moimi odkryciami wartościowych, w moim odczuciu, albumów, które z chęcią słucha moje dziecko. Może i Wasze znajdą przyjemność w ich odbiorze. Wszystkie poniższe propozycje dostępne są na Spotify.

1. Małe Party – Alicja Gałązka, Magda Kujawska Słuchaj w Spotify
Małe Party to zbór utworów muzycznych, które przeprowadzą nas po stylach tanecznych od rock’n’rolla przez walc do boogie-woogie. Każdy utwór poprzedzony jest krótkim nagraniem zawierającym opis danego rodzaju tańca, jak powstał i na czym polega. Żywe kompozycje pod względem instrumentalnym wspomagane są przez teksty, które z pewnością polubi dziecko. Bardzo ciekawą opcją są także wersje instrumentalne (bez tekstu) każdego z utworów, co daje możliwość wspaniałej zabawy w karaoke i zachęcanie dziecka do samodzielnego śpiewania.

2. Zwierzaki – Faceci dla dzieci. Różni wykonawcy Słuchaj w Spotify
Fantastyczna propozycja od naszych polskich artystów płci męskiej. Znajdziemy tam utwory śpiewane m.in. przez Janusza Panasewicza, Andrzeja Grabowskiego, Tomasza Karolaka, Janusza Radka, Stachurskyego czy Piotra Kupichę. Każda piosenka opowiada o innym zwierzęciu w bardzo zabawny sposób. Są tu historie o ośle, który chciał wystawić przedstawienie, o kurze, która dostała zakaz grzebania w ziemi i słoniu, którego rozbolała trąba. W tym przypadku mamy także do dyspozycji wersje instrumentalne każdego z utworów.

3. Bajki śpiewajki. Różni wykonawcy Słuchaj w Spotify
Każde dziecko lubi bajki i niekoniecznie trzeba je czytać. Oprócz popularnych audiobooków można także włączyć album Bajki Śpiewajki. Mamy tu Brzydkie Kaczątko, Trzy Świnki, Śpiącą Królewnę, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka i inne opowieści w formie piosenek. Każdą śpiewaną bajkę poprzedza krótki wstęp czytany przez Beatę Tyszkiewicz i Agnieszkę Dygant, co wprowadza magiczny klimat do tego albumu. Ciekawe aranżacje i bogate wokalnie wykonania sprawią przyjemność nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

4. The Best Disney… Ever! (4 Vol.) Różni wykonawcy Słuchaj w Spotify
Czteropłytowe wydanie najlepszych piosenek z bajek Disneya. Na tym zdaniu można by było skończyć opis tego albumu. 😉 Niezwykła sentymentalna podróż bez konieczności selekcji utworów to propozycja nie do odrzucenia. Mamy tu wszystko, co najlepsze. Hakuna Matata (Król Lew), Na morza dnie (Mała Syrenka), Kolorowy wiatr (Pocahontas), Ani słowa (Herkules), Druha we mnie masz (Toy Story) i wieeeele innych piosenek ze starszych i nowszych bajek. Disney to klasa i klasyka w jednym. Warto zaznajomić dziecko z tymi pięknymi kompozycjami, a i samemu przypomnieć sobie czasy, kiedy ocierało się łzy po Mufasie! Tutaj wiek nigdy nie będzie miał znaczenia.

A Wy macie jakieś swoje ulubione płyty, które pokochały Wasze dzieci? Chętnie poznam Wasze propozycje.

Udostępnij:

1 komentarz

  1. Ola
    28 maja 2019 / 21:58

    Hejka! Dodałbym jeszcze kanałz YT Tata śpiewa 🙂 są piękne kołysanki i nie tylko. Może przypadnie Wam do gustu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.